Sałatka owocowa na śniadanie to jakże zdrowy sposób na pyszne śniadanie. W tym przepisie znajdziesz wszystko co dobre śniadanie powinno mieć.

Przygotowanie banalne na przekór smaku owoców, które w każdym kęsie sałatki owocowej można poczuć całym podniebieniem. Jabłko, twarde, soczyste lekko słodkie, zarazem kwaśne, pyszne. Pomarańcza dojrzała soczysta, słodka. Awokado jakby ktoś przeniósł Nas w inny Świat, świat nieznany, delikatny jakże ciekawy i intrygujący. Kiwi swą niewielką ilością dopełnia smak reszty owoców. Słodycz miodu i naturalny smak jogurtu. Prawda! Ciężko się opamiętać by nie zjeść wszystkiego.

Sałatka owocowa
Sałatka owocowa: banan, jabłko, awokado, kiwi, płatki, jogurt naturalny

Składniki by przygotować dwie porcje sałatki owocowej na dwie porcję idealne przy racjonalnym żywieniu idealne na kolację.

Składniki – sałatka owocowa

 • 2 jabłka
 • 2 pomarańcze
 • awokado
 • kiwi
 • 500 gram jogurtu naturalnego
 • 1 łyżka miodu
Avocado

Awokado wykorzystywane jest w sztuce kulinarnej, jako dodatek do sałatek, past, dekoracyjne. Zawarte w owocach tłuszcze są równie łatwo przyswajalne przez organizm człowieka.

Zawartość nienasyconych tłuszczów sprawia, że polecane powinno być osobom chorującym na miażdżycę, nadciśnienie oraz jako uzupełnienie diety lub substytut masła

Pomarańcza prawdopodobnie pochodzi z chin. Bogata w witaminy, szczególnie witaminę C

Kiwi

Kiwi ma tak niepowtarzalny smak jak awokado. Dojrzałe idealnie komponuje się do sałatek.

Jabłka ciężko opisać ich smak.

Na pewno to najbardziej pospolity owoc w Polsce.

Jabłka

Przygotowanie sałatki owocowej

Przygotowanie rozpoczynam od pokrojenia owoców. Zaczynam od pomarańczy, które filetuje. W trakcie powstaje spora ilość soku. Do soku dodaje łyżkę miodu. Mieszam. Wykorzystam go do jabłka i pomarańczy. Drugie kroje owoce kiwi, które lądują do miski, tam już czekają pomarańczę. Bardzo ślicznie to wygląda. Teraz czas na jabłka, które kroje w kostkę i moczę w soku z pomarańczy (dzięki temu zachowają swój kolor). Na koniec awokado, również polewam je sokiem z pomarańczy i wrzucam do sałatki owoce wraz z sokiem. Do sałatki owocowej dodaje jeszcze jogurt naturalny. Do dekoracji płatki kukurydziane lub inne.

Śniadanie z owoców gotowe. Lubisz pomarańcze? Sałatka Haloumi jest właśnie z nimi.

Sałatka owocowa
Sałatka owocowa

Życzę smacznego!

Zapraszam również Cię do zobaczenia:

Grafika - zdrowe odżywianie

Jeśli szukasz więcej informacji na temat zdrowego odżywiania to zapraszam się do nowego działu na stronie krychu-gotuje.pl

Jajecznica z grzybami ↗

Jajecznica nie zawsze musi być z boczkiem.

Sałatka z jarmużem↗

Jarmuż, ale również serek wiejski oraz kilka składników śniadaniowych.

Recipe By KrychuGotuje
Course: Breakfast Cusine:World Difficulty:Easy

Servings

4 minutes

Preparing Time

10 minutes

Cooking Time

minutes

Calories

kcal

INGREDIENTS

 1. 2 apples

 2. 2 oranges

 3. avocado

 4. kiwi

 5. 500 grams of natural yogurt

 6. 1 tablespoon honey

DIRECTION

 1. Preparation of fruit salad

  I start the preparation by cutting the fruit. I start with the oranges that he fillets. In the process, a large amount of juice is formed. To the juice adds a tablespoon of honey. I mix. I will use it for apple and orange. The second cut of kiwi fruits, which land in a bowl, there are already waiting oranges. It looks very beautiful. Now it's time for apples, which I cut into cubes and soak in orange juice (thanks to this they will retain their color). At the end of the avocado, I also pour orange juice over them and throw the fruit into the salad along with the juice. Natural yogurt is added to the fruit salad. For decoration cornflakes or others.

NOTES

  Breakfast with fruit ready.

0 comments

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kebab z piekarnika
Kebab z piekarnika
Przepis na dziś:...
Karkówka w sosie własnym
Karkówka w sosie własnym
Klasyka polskiej...
Wątróbka smażona w sosie
Wątróbka smażona w sosie
Wątróbka smażona...
Żeberka pieczone ekstra-mięsne
Żeberka pieczone ekstra-mięsne
Przepis na żeber...
Przepisy kulinarne z kanału YouTube
KrychuGotuje
Zupa gulaszowa
Owoce morza
Zupa z soczewicą
Spaghetti Bolonese