W maju w ogrodzie pojawia się pierwsza rzodkiewka, sałata, szpinak. To idealne składniki do przygotowania pysznego dodatku do obiadu lub zdrowego śniadania.

Sałata masłowa, w tle rzodkiewka
Sałata masłowa, w tle rzodkiewka

Sałata na śniadanie

Właśnie z sałaty, szpinaku i rzodkiewki proponuje przygotować sałatkę z dodatkiem jogurtu i sosu sojowego. Do tego przepisu nie potrzeba żadnych przypraw. Lekko pikantna rzodkiewka delikatna sałata masłowa i szpinak sprawiają, że ze smakiem można delektować się darami natury.

Taka sałatka to idealny sposób na pyszne śniadanie, ale nie tylko. Sprawdzi się również na kolację lub jako dodatek do dań obiadowych.

Rzodkiewka
Rzodkiewka

Zdrowa sałata

Szpinak i jogurt zapewniają niezbędne źródło białka. To prawdziwa bomba witaminowa, którą uzupełniają rzodkiewka i sałata masłowa. W czasie gdy na rynku dostęp do świeżych warzyw jest duży, warto często przygotować takie potrawy. Moim zainteresowaniem jest również ogrodnictwo. Dlatego co rok sieję rzodkiewkę, sałatę, szpinak. Warzywa te są proste w uprawie i jako jedne z pierwszych dają plon. Po sałacie i szpinaku idealnie sprawdzają się pomidory, które zajmują tą stanowisko. Warto obejrzeć filmy, które prezentuje poniżej.

Szpinak olbrzymi
Szpinak olbrzymi

Więcej informacji na temat rzodkiewki możesz zobaczyć na filmie:

YouTube player

W sezonie w ogrodzie spotkać można również inne sałaty: roszponkę, która jako pierwsza daje pyszne liście po zimie, ale również rukolę i inne rodzaje sałat, które przedstawione są w filmie. Sałaty trzeba pilnować i zrywać jak tylko się pojawią. Ważne jest żeby je posiać jak najwcześniej. Ja zostawiam kilka na nasiona i samoczynnie rozsiewają się na działce. W tym roku już w lutym cieszyłem się rozszponką, która aktualnie kwitnie, a jej miejsce zastępuje szpinak i sałata. Zapraszam do obejrzenia filmu w którym zaprezentowane są różne rodzaje sałat.

Sałata – film:

YouTube player

Sałatki i surówki

Jeśli lubisz zdrowe żywienie zapraszam do obejrzenia innych przepisów na sałatki i surówki dostępnych na blogu kulinarnym KrychuGotuje:

Sałata, szpinak olbrzymi, rzodkiewka na desce
Sałata, szpinak olbrzymi, rzodkiewka na desce

Życzę smacznego i do następnego gotowania.

KrychuGotuje

1 comments

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kebab z piekarnika
Kebab z piekarnika
Przepis na dziś:...
Karkówka w sosie własnym
Karkówka w sosie własnym
Klasyka polskiej...
Wątróbka smażona w sosie
Wątróbka smażona w sosie
Wątróbka smażona...
Żeberka pieczone ekstra-mięsne
Żeberka pieczone ekstra-mięsne
Przepis na żeber...
Przepisy kulinarne z kanału YouTube
KrychuGotuje
Zupa gulaszowa
Owoce morza
Zupa z soczewicą
Spaghetti Bolonese