Polędwiczki wieprzowe z grzybami to bardzo smaczny i prosty przepis. W tym przepisie wykorzystałem mało znanego grzyba: Rycerzyk czerwonozłoty.

Z grzybami należy postępować ostrożnie!!! Dlatego jeśli nie znasz się na grzybach to lepiej do tego przepisu wykorzystaj pieczarki, kurki lub grzyby które znasz. Nie mniej jednak powiem, że rycerzyk czerwonozłoty ma dość specyficzny i leśny smak. Dodaje aromatu i smaku tej potrawie.

Rycerzyk czerwonozłoty
Rycerzyk czerwonozłoty

Więcej informacji o tym grzybie -> tutaj JEŚLI NIE MASZ PEWNOŚCI DO GRZYBA POPROSTU GO NIE JEDŹ! WYKORZYSTAJ PIECZARKI LUB KURKI (Pieprznik jadalny)

Polędwiczki wieprzowe – składniki

Do przygotowania polędwiczek wieprzowych w sosie grzybowym potrzebować będziesz:

  • 500g polędwiczek wieprzowych,
  • 300g świeżych grzybów,
  • 200g papryki czerwonej,
  • 100g cebuli żółtej
  • 100ml śmietany 30%,
  • pierz i sól

Przygotowanie rozpoczynamy od pokrojenia w plastry polędwiczek i doprawianie ich pieprzem. Świeże grzyby (u mnie Rycerzyk czerwonozłoty, ale może być pieprznik jadalny lub pieczarki), kroje na kawałki i przesmażam razem z cebulą pokrojoną w drobną kostkę na maśle.

Polędwiczki wieprzowe
Polędwiczki wieprzowe

Do grzybów dodaje paprykę czerwoną i chwilę smażę. Całość odkładam. Polędwiczki wieprzowe smażę na oliwie z oliwek lub olej (po 2 minut z każdej strony). Ważne by ich nie smażyć zbyt długo, wtedy po dodaniu reszty dodatków będą soczyste. Ja takie uwielbiam. Gdy złapią śliczny złoty kolor dodaje wcześniej przygotowane grzyby i paprykę. Doprawiam solą. Dodaje śmietany, wyłączam kuchenkę.

Polędwiczki wieprzowe dla odważnych
Polędwiczki wieprzowe dla odważnych

Oczywiście grzyb prezentowany na grafice nie jest zbyt popularny, dlatego często do tego przepisu wykorzystuje kurki lub pieczarki. Sposób jest podobny. Podsmażam grzyby z cebulą na maśle. Gdy są gotowe dodaje paprykę. Jednakże wykorzystując pieczarki czy kurki dodaje jeszcze zioła do polędwiczek. Rycerzyk czerwonozłoty ma bardzo, ale to bardzo specyficzny smak i aromat co w zupełności zastępuję zioła.

Życzę smacznego i do następnego gotowania.

Zapraszam również do obejrzenia przepisu : gołąbki z kaszą i grzybami

KrychuGotuje

0 comments

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kebab z piekarnika
Kebab z piekarnika
Przepis na dziś:...
Karkówka w sosie własnym
Karkówka w sosie własnym
Klasyka polskiej...
Wątróbka smażona w sosie
Wątróbka smażona w sosie
Wątróbka smażona...
Żeberka pieczone ekstra-mięsne
Żeberka pieczone ekstra-mięsne
Przepis na żeber...
Przepisy kulinarne z kanału YouTube
KrychuGotuje
Zupa gulaszowa
Owoce morza
Zupa z soczewicą
Spaghetti Bolonese