Tatar z polskiej wołowiny – prawdopodobnie najlepszy na Świecie… dla mnie na pewno. Tradycyjnie przygotowany z dodatkiem kiszonego ogórka, cebuli, szczypioru oraz żółtka jaja kurzego. Tatar doprawiam tylko pieprzem i solą. Tak przygotowany stanowi pełnowartościowy posiłek na obiad. Oczywiście kromka chleba lub bułka z masełkiem wskazana.

Muszę powiedzieć, że po wymieszaniu wszystkich składników można go w fajny sposób serwować jako przystawkę na różnego rodzaju imprezy.

Tatar z ogórkiem kiszonym, cebulką, szczypiorkiem i żółtkiem na talerzu
Tatar z ogórkiem kiszonym, cebulką, szczypiorkiem i żółtkiem na talerzu

Wracając jednak do przygotowania tatara. Potrzebne będą następujące składniki:

  • 250 gram mięsa wołowego
  • 4 kiszone ogórki
  • 1 cebula ze szczypiorkiem
  • 1 żółtko jaja kurzego
  • pieprz i sól
  • czasem jeszcze dodaje magii….:)

Pierwszą czynnością jaką musimy wykonać to nabyć dobrą wołowinę! Bardzo ważne jest by mieć sprawdzonego dostawcę. Polecam bezpośredni zakup prosto od rolnika. Gdy już nabędziemy swój wymarzony kawałek wołowiny na tatara możemy zacząć go przygotować.

Robię to tak, że zazwyczaj kupuję 2-3kg mięsa wołowego i oddzielam chude części od tłustych. Chuda wołowina na tatara, natomiast tłuste części zostawiam do przygotowania arabskich kofty. Mięso na tatara mielę dwukrotnie, raz przez grube, drugi raz przez drobne sito. Natomiast jeśli robię tatara z polędwicy wołowej to siekam go nożem. Warto przed krojeniem przemrozić mięso. Pokrojoną wołowinę przyprawiam pieprzem i solą, czasem dodaje jeszcze przyprawy Maggi, ale ostatnio staram się jej nie stosować. Dodać możemy również ulubiony olej dla podkreślenia smaku, ale tą opcje zostawiam do eksperymentowania, osobiście lubię gdy tatar ma tylko w sobie pieprz i sól. Cebulkę, ogórka kiszonego oraz szczypior kroje w drobną kostkę, oddzielam białko od żółtka.

Uzupełnieniem tego dania jest bułka z masłem lub kromka chleba.

Życzę smacznego!

Do następnego “gotowania” 🙂 KG.

Często robię metkę wołową z wyżej przedstawionego przepisu. Ale wtedy jeszcze drobniej siekam wszystkie składniki. Do mięsa dodaje olej lub rozpuszczone masło. Bardzo dokładnie urabiam wszystko na jednolitą masę.

Krychu Gotuje
Tatar z cebulą, szczypiorkiem, ogórkiem, żółtkiem jaja.
Tatar – cebulka, ogórek kiszony, szczypiorek, żółtko jaja kurzego, pieprz i sól.

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kebab z piekarnika
Kebab z piekarnika
Przepis na dziś:...
Karkówka w sosie własnym
Karkówka w sosie własnym
Klasyka polskiej...
Wątróbka smażona w sosie
Wątróbka smażona w sosie
Wątróbka smażona...
Żeberka pieczone ekstra-mięsne
Żeberka pieczone ekstra-mięsne
Przepis na żeber...
Przepisy kulinarne z kanału YouTube
KrychuGotuje
Zupa gulaszowa
Owoce morza
Zupa z soczewicą
Spaghetti Bolonese